Κουπόνι Τρίτης: Combo διπλασιασμών σε Ιταλία και Αγγλία

Με δύο ακόμα αναμετρήσεις συνεχίζεται η φάση των «16» στο Τσάμπιονς Λιγκ. Το κουπόνι της Τρίτης (25/02), περιλαμβάνει ζευγάρια με φαβορί τους φιλοξενούμενους.

Η ανεβασμένη το τελευταίο διάστημα Νάπολι, υποδέχεται στο «Σαν Πάολο» την Μπαρτσελόνα. Θα περάσει η Μπάγερν Μονάχου από το Λονδίνο απέναντι στην Τσέλσι;

Μπείτε καθημερινά από νωρίς στο Sportbet.gr και διαβάστε τις αναλύσεις στοιχήματος απο το σημερινό κουπόνι, επίσης, μπορείτε να ενημερώνεστε για όλες τις ειδικές μας στήλες: το δυνατό σημείο, τα προγνωστικά goal/goal και ισοπαλίες.

Νάπολι – Μπαρτσελόνα (22:00)

Σε θετικό μομέντουμ η Νάπολι το τελευταίο διάστημα, προέρχεται από τρεις σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις. Την Παρασκευή επικράτησε 2-1 στην έδρα της Μπρέσια με ανατροπή, αποτέλεσμα που την ανέβασε στην 6η προνομιούχο θέση. Στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ ολοκλήρωσε αήττητη την εξάδα (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες) αγώνων, τερματίζοντας οριακά στη δεύτερη θέση πίσω από τη Λίβερπουλ.

Η Μπαρσελόνα ξέσπασε με το εντός έδρας 5-0 κόντρα στην Έιμπαρ, με τον διαστημικό Μέσι να σκοράρει τέσσερα γκολ και χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο. Σε συνδυασμό με την ήττα της Ρεάλ Μαδρίτης, σκαρφάλωσε στην κορυφή και βρίσκεται στο +2 στη μάχη για το τίτλο. Στη φάση των ομίλων τερμάτισε με συνοπτικές διαδικασίες στην 1η θέση, αφού Ντόρτμουντ, Ίντερ και Σλάβια Πράγας πρόβαλαν ελάχιστη αντίσταση.

600 ΔΩΡΑ* ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις. 21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ: 1114| Παίξε Υπεύθυνα

Το «Σαν Πάολο» δεν είναι εύκολη έδρα για καμία ομάδα, η Νάπολι βρίσκεται σε καλή κατάσταση και μπορεί να προβληματίσει την άμυνα των Ισπανών. Δεδομένη η ποιότητα των «μπλαουγράνα» μεσοεπιθετικά, πάμε με το συνδυαστικό goal/goal+over 2.5. Δες το στη Bet365.

Τσέλσι – Μπάγερν Μονάχου (22:00)

Η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια στην Πρέμιερ Λιγκ. Επικράτησε (2-1) εντός έδρας  της Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου, πραγματοποιώντας ταυτόχρονα πειστική εμφάνιση μετά από καιρό. Σκόραρε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, κινδύνεψε σε ελάχιστες περιπτώσεις και έχασε ευκαιρίες να πετύχει περισσότερα τέρματα. Προκρίθηκε ως δεύτερη από τον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, την τελευταία αγωνιστική έκαμψε την αντίσταση της Λιλ με σκορ 2-1 στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Από αγχωτικό τρίποντο προέρχεται η Μπάγερν, με το 3-2 επί της ουραγού Πάντερμπορν στο 88ο λεπτό. Ασταθής αμυντικά, έδωσε δικαιώματα και ισοφαρίστηκε δύο φορές, «καθάρισε» ο ασταμάτητος Λεβαντόφσκι και διατηρήθηκε στο +1 από τη Λειψία. Τυπική διαδικασία η πρόκριση από τη φάση των ομίλων, 6/6 νίκες και τέρματα 24-5 απέναντι σε Τότεναμ, Ολυμπιακό και Ερυθρό Αστέρα.

Αμφίρροπο ζευγάρι, με τη Μπάγερν να έχει τον πρώτο λόγο αλλά το διπλό δεν αξίζει στο 1.85 απόδοση. Από την άλλη, τα αμυντικά κενά της Τσέλσι μας προϊδεάζουν για… μπελάδες και θα ποντάρουμε υπέρ των Βαυαρών με κάλυψη. Επιλογή το combo X2+Over 2.5 γκολ. Δες το στo Stoiximan.

* Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις «21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ: 1114| Παίξε Υπεύθυνα |».