Οπαδός της Λέστερ είχε παίξει το 9-0 της ομάδας του

Το βράδυ της 25ης Οκτωβρίου θα μας μείνει χαραγμένο σε όλη την διάρκεια της χρονιάς, μιας και η Λέστερ έγραψε ιστορία, διαλύοντας με 9-0 εκτός έδρας την Σαουθάμπτον και κατέχει την μεγαλύτερη εκτός έδρας επιτυχία στο αγγλικό ποδόσφαιρο.

Πάντως υπάρχει και άνθρωπος που είχε την… τρελή έμπνευση να ρίξει το 9-0 ως ακριβές σκορ της αναμέτρησης και έτσι πανηγύρισε επί δύο το αποτέλεσμα της ομάδας του.

600 ΔΩΡΑ* ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις. 21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ: 1114| Παίξε Υπεύθυνα

Πιο συγκεκριμένα πρόκειται για τον Πολ Άντλαμ, όπου μέσω της “Sun” δημοσιοποιήθηκε πως πόνταρε 10 λίρες στο 9-0 της Λέστερ απέναντι στους άγιους και το φινάλε τον βρήκε να επιβραβεύεται με το ποσό των 1.500 λιρών.

Σύμφωνα με την αγγλική εφημερίδα, το ποντάρισμα έγινε όταν το σκορ ήταν ήδη 3-0 και για να είμαστε ακριβείς, αμέσως μετά το γκολ του Αγιόθε Πέρεθ στο 19′ (το τελικό σκορ 0-9 είχε εκείνη τη στιγμή απόδοση 150 προς 1), με τον οπαδό να χαμογελάει στις καθυστερήσεις, μιας και ο διαιτητής του αγώνα έδωσε πέναλτι στο 93΄ και ενώ είχε δώσει μόλις 2 δευτερόλεπτα καθυστερήσεων, μιας και οι Αλεπούδες πάτησαν περιοχή στο 92.05΄.

Ο Βάρντι χρίστηκε για τρίτη φορά στο ματς σκόρερ και ο Άγγλος οπαδός έπιασε ένα δελτίο που θα του μείνει αξέχαστο.

* Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις «21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΡΙΞΗΣ: 1114| Παίξε Υπεύθυνα |».